foto. Agnieszka Majnusz

 

Półtora miesiąca temu obie ekipy spotkały się w preseason i górą okazali się wówczas goście z Sosnowca (58:73). W tamtych zawodach największe problemy płynęły ze strony podkoszowego, Tomasza Deji. Neutralizacja byłego centra GKS-u Tychy oraz współpartnerującemu mu w"pomalowanym" Jakuba Czyża to z pewnością jeden z kluczy do zwycięstwa w sobotniej rywalizacji. Ale jak tu w ogóle myśleć o podwojeniach w low post wspomnianej dwójki, gdy na obwodzie straszy nadgarstek Pawła Jurczyńskiego (już 18 celnych "3" w sezonie), a Kamil Wójciak może w każdej chwili szarpnąć jakimś crossoverem (śr 17,8 pkt., 69,8% rzutów za 2).

Sosnowiczanie po 5 kolejkach rozkręcili bilans 3-2, ponosząc porażki z KS Startem Meble Dobrodzień oraz AZS-em AWF Mickiewicz Romus Katowice (w środę). Podobnie jak w rozgrywkach 18/19, trener Tomasz Służałek stosuje dość wąską rotację, dając duże minuty grupie 7-8 zawodników. Rok temu zdało to egzamin - Zagłębie zakończyło sezon w czołówce tabeli.

Bardzo poważny test przed drużyną Mariusza Bacika. "Poloniści" po niepowodzeniu w Kielcach nabrali rozpędu. W dwóch ostatnich spotkaniach notują średnio 119 pkt., a wskaźnik +/- napompowali do poziomu ... +136.

Przypominamy również, że w niedzielę pierwsze domowe spotkanie UKS-u MOSM Bytom w 3. lidze! Zapraszamy do hali "Na Skarpie na godz. 17
#pogrążeniwambicji

Zagłębie Sosnowiec vs KK Polonia Bytom, sobota 27.10, godz. 16
UKS MOSM Bytom vs KŚ AZS SMS Katowice, niedziela 28.10, godz. 17

 

Adam Bochenek

Wróć


Facebook