foto. Laura Kwaśniewska

Już w niedzielę wielki finał sezonu zasadniczego. Przed ostatnią kolejką pytania płyną zewsząd.

Przy okrągłym stole w niedzielę usiądą zespoły: Zagłębia Sosnowiec, Pogoni Ruda Śląska, TS Wisły Kraków oraz KK Polonii Bytom i rozdzielą między sobą miejsca od czwartego do siódmego w ligowej tabeli. Każdy będzie chciał zgarnąć jak najwięcej. Trzy sztabki pan Lipski, jedna pan Siara…

Wariantów jest kilka, ten najkorzystniejszy dla bytomian przedstawia się tak – piękny, słoneczny niedzielny dzień, gdy w powietrzu czuje się aurę nadchodzącej słodyczy, „Poloniści” puentują zwycięstwem w Przemyślu; w równolegle rozgrywanych spotkaniach Wisła przegrywa w derbach z Cracovią, a Pogoń wygrywa w Sosnowcu i to wygrywa różnicą aż 29 „oczek”. Wtedy zespół z Rudy kończy rundę na pozycji czwartej, a podopieczni Mariusza Bacika na piątej. Brzmi nieźle, prawda?

Inne scenariusze zakładają co najwyżej szóstą lokatę Polonii. Przy zwycięstwach Wisły i Pogoni ostateczny kształt tabeli wyglądałby tak: 4. Wisła 5. Pogoń 6. Polonia 7. Zagłębie. Tryumfy „Białej Gwiazdy” i sosnowiczan także gwarantują nam szóstą pozycję. Najważniejszy warunek jest jednak jeden – trzeba wygrać z Akademikami z Przemyśla. Co nie będzie zadaniem łatwym, o czym przekonaliśmy się chociażby w ubiegłym sezonie.

Niedzielna konfrontacja i późniejsze układanie tabeli zapowiada się pasjonująco. Łapiemy kciuki i nie dajemy im odetchnąć!

AZS PWSW MCS Daniel Przemyśl vs. KK Polonia Bytom niedziela 11.03.2018 godz. 18

 

Adam Bochenek

Wróć


Facebook