foto. Agnieszka Majnusz
 

KK Polonia Bytom z trzecim zwycięstwem w brykającym coraz dalej sezonie 18/19. Drużynę MKSu II Dąbrowa Górnicza "Poloniści" pokonali różnicą aż 81 punktów!

Pod wieloma względami był to rekordowy występ bytomian w historii ich występów na parkietach II ligi. 129 zdobytych "oczek", 81 pkt. przewagi, ponad 50 celnych rzutów z gry - popisy strzeleckie podopiecznych Mariusza Bacika nie miały końca. Gospodarze w każdej z kwart rzucali minimum 30 punktów. Tak statystycznie ozdobny występ to ewenement w skali pzkoszowskiej II ligi.

Do bogatej gry w ofensywie koszykarze Polonii dołączyli bardzo staranną obronę. Zatrzymali rywali poniżej 50 "oczek" i nawet abstrahując od aktualnych możliwości zespołu z Zagłębia jest to rezultat co najmniej dobry.

W bardzo młodej ekipie MKS-u ośrodkiem centralnym był doświadczony ekspolonista, Michał Batorski. Silny skrzydłowy wraz z nieźle radzącym sobie w grze jeden na jeden, Dawidem Rasztabigą złożyli się na blisko 2/3 dorobku całej drużyny. Podopieczni trenera Wieczorka nie muszą wygrywać tu i teraz - trust the process.

W szeregach Polonii najlepszy mecz w sezonie rozegrał Mateusz Migała, który zyskuje coraz większą świeżość. Za mecz z MKS-em centrowi bytomian przyznajemy tytuł "złodzieja miesiąca" - w drugiej połowie trzykrotnie kradł piłkę w pierwszej linii obrony i pomykał na kosz, dokładając kolejne punkty zgrabnymi slam dunkami. Mocne wejście z ławki miał Maciej Wąsowicz, który zaliczył season high 14 pkt. i cztery razy uderzył celnie z dystansu.

Przed ekipą z Bytomia teraz mocno intensywny okres.Dwa mecze w ciągu tygodnia (z Pogonią Ruda Śląska oraz Zagłębiem Sosnowiec) i pędzimy dalej. Mig mig 

KK Polonia Bytom vs. MKS II Dąbrowa Górnicza 129:48 (35:13, 31:7, 32:14, 31:14)

Polonia: E. Podkowiński 29, T. Wróbel 21, J. Pawlak 18, M. Migała 16, M. Wąsowicz 14, A. Bączyński 12, K. Kurdubski 8, M. Mucha 7, K. Wąsowicz 4.

MKS: M. Batorski 16, D. Rasztabiga 15, M. Kłosowski 6, T. Pustelnik 5, D. Nanuś 4, D. Sala 2, M. Maziarz, S. Stępień.

foto. Agnieszka Majnusz

Adam Bochenek

Wróć


Facebook